Wybielanie martwego zęba – koszt

Najczęściej w wyniku zaniedbań prawidłowej higieny jamy ustnej pojawia się próchnica, która może prowadzić do poważnych ubytków w naszym uzębieniu. Zdarza się nawet tak, że konieczna jest ekstrakcja zęba lub leczenie kanałowe, którego konsekwencją często jest martwy ząb. Ząb pozbawiony żywej miazgi może z czasem ciemnieć – aby zachować estetyczny uśmiech, można go wybielać.

Jak przebiega wybielanie martwego zęba?

Martwe zęby to te, które pozbawione są żywej miazgi zębowej. Najczęściej jest ona usuwana w wyniku leczenia kanałowego, które jest ostatnią deską ratunku dla poważnie zainfekowanego próchnicą zęba, ale zdarzają się także inne przyczyny, które prowadzą do obumarcia miazgi. Martwe zęby mogą z czasem przybierać nieestetyczne zabarwienie, które poważnie zaburza estetykę całego uzębienia. Wtedy najlepiej zdecydować się na wybielanie martwego zęba Koszt takiego zabiegu uzależniony jest od indywidualnego przypadku, ale przynosi bardzo dobre efekty.

Aby rozpocząć zabieg wybielania zęba, konieczne jest wcześniejsza dokładna diagnostyka i ocena stanu uzębienia. Często w tym celu wykonuje się zdjęcie RTG, które pozwala dokładnie określić, czy można przeprowadzić zabieg wybielania martwego zęba. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej metody, która ma na celu przywrócić właściwą barwę zębom. W gabinetach stomatologicznych dostępnych jest kilka metod wybielania zębów martwych, które przynoszą różne efekty – mniej i bardziej trwałe. Dopiero po ustaleniu metody z pacjentem i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, można przystąpić do wybielania zęba martwego.

Wybielanie martwego zęba – ile wizyt?

Ilość wizyt, jakie są konieczne do przeprowadzenia wybielania zębów martwych, jest uzależniona od indywidualnego przypadku oraz metody wybielania, jaka zostanie wybrana przez pacjenta. Co najmniej kilka wizyt – trzeba się z tym liczyć, że tyle poświęcimy na wybielanie martwego zęba Koszt będzie uzależniony od bardzo różnych czynników, w tym metody wybielania. Pierwsza wizyta to przede wszystkim ocena stanu uzębienia i często także wykonanie lub skierowanie na badanie RTG. Dzięki temu można ocenić stan martwego zęba. Być może okaże się, że konieczne jest wykonanie jeszcze dodatkowego leczenia kanałowego, co także zwiększy liczbę wizyt w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wybielania martwego zęba na pewno więc nie zamknie się w jednej wizycie, a obejmie co najmniej kilka wizyt w zależności od tego, na jaką metodę wybielania się zdecydujemy. Ponadto dochodzą także wizyty kontrolne.

Wybielania martwego zęba – cena

Jeśli chodzi o wybielanie martwego zęba koszt również jest całkowicie indywidualną kwestią. Wszystko zależy od tego, na jaką metodę wybielania zdecyduje się pacjent i czy nie trzeba będzie wykonać dodatkowych zabiegów, np. leczenia kanałowego. Niemniej całkowity koszt może zamknąć się w granicach od 300 do 500 zł, ale nie jest to regułą, ponieważ jeśli na przykład zdecydujemy się na licówki porcelanowe, to ostateczna cena na pewno będzie sporo wyższa. Dlatego wybór metody warto dokładnie przedyskutować ze stomatologiem.