ile-kosztuja-licowki-porcelanowe
0
(0)

Zęby są bardzo ważnym elementem wizerunku. Warto dbać o nie, a jeśli są zdrowe, przejść do kolejnego etapu, jakim jest ich upiększanie. Rozwiązania stomatologii estetycznej pozwalają poradzić sobie z różnymi defektami zębów, sprawiając, że uśmiech wreszcie może prezentować się nienagannie. Jedną z najlepszych możliwości są licówki porcelanowe. Poniżej więcej informacji na ich temat, między innymi związanych z tym, ile kosztują licówki porcelanowe.

Sporo osób zastanawia się nad tym, jak kształtują się ceny licówek. Z jednej strony większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że stomatologia estetyczna nie jest tania, z drugiej zaś wciąż panują obiegowe i nie do końca prawdziwe opinie. Okazuje się bowiem, że na przestrzeni lat ceny licówek spadły. Teraz to wciąż droga usługa, jednak już nie tak kosztowna, jak jeszcze dekadę czy dwie temu. Związane jest to między innymi z tym, że na rynku istnieje coraz więcej gabinetów, w których można zrobić licówki.

Licówka porcelanowa – czym jest?

Czym tak w ogóle jest licówka porcelanowa? To bardzo delikatna i cieniutka płytka z porcelany, wykonana na zamówienie dla indywidualnego pacjenta, którą mocuje się z przodu zębów. Z reguły licówki wykorzystuje się w górnym i dolnym łuku zębowym do upiększenia zębów, które są najbardziej widoczne. Mowa tutaj o jedynkach, dwójkach, trójkach oraz czwórkach. Licówki są bardzo cienkie, dlatego nie obciążają zębów. Jednocześnie pozwalają skorygować ich wygląd. Po założeniu licówek zęby wydają się większe, bielsze. Indywidualnie dobierany jest kolor licówek, tak, by zęby nie były nienaturalnie wybielone. Wszystko to sprawia, że efekt jest wyjątkowy, ale wciąż bardzo naturalny. O to w tym wszystkim chodzi.

Zalecenia do założenia licówek

Z reguły licówki zakłada się po to, aby upiększyć wygląd zębów. Jeśli zęby nie mają ładnego odcienia, nie mogą być wybielane u stomatologa, ponieważ mogłoby to w dużym stopniu je osłabić, lepszym wyborem będą licówki. Poza tym za pomocą tego rozwiązania można też korygować diastemę. To szpara pomiędzy jedynkami, która w niektórych przypadkach jest na tyle szeroka, że zwyczajnie nie tylko źle wygląda, ale również ma wpływ na trudności z wymową.

Cena licówki porcelanowej

Ile kosztują licówki porcelanowe? Płaci się za pojedynczą licówkę porcelanową. W zależności od tego, na ilu zębach się je zakłada, cena za całą usługę jest mniejsza lub większa. Licówki robione są na zamówienie, dlatego wcześniej konieczne jest wykonanie odcisku zębów. To na tej podstawie wykonywane są nakładki. Ile wynosi cena całego zabiegu?

Wszystko zależy od miasta, a także renomy gabinetu stomatologicznego, w którym wykonuje się usługę. Z reguły trzeba jednak nastawić się na wydatek do około 10.000 zł, jeśli robi się licówki na górnym oraz dolny łuku zębowym. Nie jest to mało, jednak efekt jest niesamowity. W ten sposób można ukryć bardzo poważny wizualny problemy z zębami. Trzeba tylko pamiętać o tym, że licówki zakłada się dopiero wtedy, gdy wszystkie zęby są zdrowe.

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy!