Korony teleskopowe wykonanie
0
(0)

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się korony teleskopowe wykonanie gwarantuje im dużą wytrzymałość. Wygląd i prezencja człowieka w dużej mierze zależy od stanu uzębienia.

Korony teleskopowe – budowa

Od najmłodszych lat uczymy się zasad higieny jamy ustnej, ale niestety w praktyce różnie to bywa. Najlepiej szczotkować zęby po każdym posiłku, ale nie zawsze jest taka możliwość. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych stomatologów, którzy cieszą się pozytywną opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nieleczona próchnica może nawet doprowadzić do utraty zębów. Wszelkie ubytki zębowe trzeba jak najszybciej uzupełnić, ponieważ mogą skutkować nawet deformacją twarzy. Korony teleskopowe to retencyjne elementy wykorzystywane w protetycznych uzupełnieniach. Technik wykonujący uzupełnienia protetyczne musi mieć naprawdę duże doświadczenie oraz wiedzę. Najważniejsza jest współpraca technika dentystycznego oraz lekarza stomatologa. Korony teleskopowe to system koron podwójnych, na które składa się korona wtórna oraz pierwotna. Korona wtórna jest połączona z konstrukcją mostu lub protezy, natomiast korona pierwotna jest przymocowana na stałe na zębie filarowym. Należy pamiętać, że obie korony muszą być idealnie dopasowane, żeby uzupełnienie protetyczne się dobrze trzymało.

Korony teleskopowe – wskazania

Ze względu na kształt można wymienić korony: cylindryczne oraz stożkowe. Warto podkreślić, że grubość koron teleskopowych powinna być jak najmniejsza. Grubość korony z licowaniem nie powinna przekroczyć 1,2 mm, dzięki czemu uzyskamy minimum wysokości oraz efekt kosmetyczny. Miejsca retencyjne powinny mieć też odpowiednią wielkość. Retencję można zachować tylko na trzech płaszczyznach, jeżeli filary są niekorzystnie pochylone, a wysokość zachowana. Dla zachowania estetyki najlepiej szlifować na minimum stopień na koronach teleskopowych. Należy pamiętać, że korony teleskopowe wykonywane są w różnych konfiguracjach oraz z różnych materiałów. Złoto i jego stopy to zdecydowanie najlepszy materiał do wykonywania teleskopów.

Korony teleskopowe – zalety

Już w pierwszym okresie użytkowania złote teleskopy się docierają, a frykcja ulega znacznej poprawie. Kolor złota sprawia, że korony pierwotne są mniej widoczne po zdjęciu protezy. Pacjent raczej nie pokazuje się bez protezy, więc srebrny kolor wypolerowanej korony pierwotnej nie odgrywa znaczącej roli. Wybierając korony teleskopowe wykonanie najlepiej powierzyć doświadczonemu technikowi stomatologicznemu. W przypadku korony teleskopowej ze stali nieszlachetnej koszty wykonania są dużo niższe. Proteza teleskopowa nie powinna się przesuwać w czasie żucia pokarmów oraz mówienia. Korony teleskopowe umożliwiają zachowanie struktury zęby, a także jej naprawą. Ze stopniem lub bez stopnia szlifuje się zęby pod korony teleskopowe. Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od decyzji lekarza oraz dostępnych warunków. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, czym są korony teleskopowe wykonanie jest zawsze indywidualne. Granica między koroną pierwotną a wtórną nie jest widoczna, jeżeli zęby są prawidłowo oszlifowane.

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy!