Czy sedacja wziewna jest bezpieczna?
0
(0)

Kiedy pacjent odczuwa lęk przed zabiegami u stomatologa, to często nie jest możliwe wykonanie wielu niezbędnych czynności. Lekarz musi więc podać środek, który wprowadzi pacjenta w stan rozluźnienia i odprężenia, bo tylko w ten sposób lekarz jest w stanie w spokoju wykonać wszystkie zabiegi, które pozwolą wyleczyć dany ząb.

Wiele osób zastanawia się, cze sedacja wziewna jest bezpieczna, bo w stomatologii, to właśnie za jej pomocą pacjent poddawany jest w stan odprężenia. Możemy być jednak pewni, że podawanie gazu rozweselającego jest w pełni bezpieczne nie tylko dla osób dorosłych, ale także dzieci, które boją się panicznie wizyt u dentysty, a są one konieczne.

Na czym polega sedacja wziewna?

Kiedy boimy się wizyt u dentysty na tyle mocno, że lęk powoduje u nas fizyczne objawy, to warto zainteresować się tematem, czy sedacja wziewna jest bezpieczna, a także, co właściwie jest podawane w ramach tej metody. Pacjent otrzymuje określoną dawkę gazu rozweselającego, co powoduje, że staje się on odprężony i gotowy do wykonywania na nim niezbędnych zabiegów. Musimy wiedzieć, że bardzo wiele osób nie tylko boi się wizyt u dentysty, ale także lęk jest na tyle mocny, że nie da się go zahamować. W tym przypadku nie warto męczyć się, tylko od razu zdecydować się na sedacje wziewną. Będziemy mogli mieć wykonane wszystkie zabiegi bez traumy i nieprzyjemnych emocji i stresu, co jest kluczowe szczególnie u dzieci.

Zastosowanie sedacji w stomatologii

W stomatologii sedacja wziewna jest jedną z najbardziej bezpiecznych i skutecznych metod znieczuleń. Coraz więcej osób bowiem cierpi na dentofobię, która powoduje także niestety fizyczne objawy podobne do nerwicy lękowej. W tej sytuacji bardzo często niemożliwe jest, aby wykonać wszelkie zabiegi, bez uprzedniego podania gazu rozweselającego.

Możemy jednak zdecydować się na wykorzystanie sedacji wziewnej, bo nie będziemy musieli obawiać się, że emocję i stres wezmą górę i nie będzie możliwości wykonać niezbędnych czynności. Nie musimy także zastanawiać się, czy sedacja wziewna jest bezpieczna, bo podana w określonej ilości rzeczywiście powoduje, że lęk i trauma odejdą w niepamięć, a nasze zdrowie nie będzie w żaden sposób zagrożone poprzez jej podanie. Lekarz bowiem dobiera odpowiednią ilość dla konkretnego pacjenta indywidualnie, co jest kluczowe.

Sedacja wziewna – cena

Kiedy zdecydujemy się na wykorzystanie sedacji wziewnej, bo odczuwamy lęk, to nie możemy poddać się w spokoju wszystkim, niezbędnym w naszym przypadku zabiegom, to musimy liczyć się z dodatkowym kosztem wyższym o 500 złotych. Warto jednak zapłacić tę kwotę, szczególnie jeśli lęk jest na tyle ogromny, że nie jesteśmy w stanie świadomie otworzyć buzi i poczekać do końca wykonania wszystkich zabiegów. Z pewnością więc warto wykorzystać sedację, bo dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że rzeczywiście będzie istniało ryzyko, że przez nasze lęki, leczenie nie będzie mogło się odbyć i pogorszy się stan naszego uzębienia, co spowoduje konieczność dodatkowych wizyt.

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy!