Usuwanie kamienia nazębnego - jak wygląda?
0
(0)

Coraz więcej osób odwiedza dentystów w celu usunięcia kamienia nazębnego. Kawa, papierosy, ostre przyprawy – to wszystko sprawia, że Polacy narzekają na to, że na ich zębach zbiera się kamień. Usuwanie kamienia nazębnego jak to wygląda w praktyce? Gdzie najlepiej się udać, by szybko i sprawnie usunąć nalot? Na co musi przygotować się pacjent? Czy ten zabieg boli? Na te oraz na wiele więcej pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Usuwanie kamienia nazębnego jak wygląda?


Każdy, kto chce usunąć kamień nazębny powinien zrobić to, jak najszybciej. Tak naprawdę zabieg ten trwa około 10-15 minut, więc większość osób decyduje się na niego podczas rutynowej wizyty u stomatologa. Nie trzeba się go obawiać, gdyż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Trzeba jednak przyznać, że narzędzie, którego używa dentysta podczas tego zabiegu wydaje bardzo nieprzyjemny dźwięk. Stomatolog usuwa nim kamień znajdujący się zarówno na powierzchni zębów, jak i po bokach oraz w „zakamarkach”. Przypomina to szczotkowanie zębów w domu, jednak dla osób, które mają wrażliwe uzębienie wydawać się może bardzo nieprzyjemne.

Usuwanie kamienia nazębnego – jak przebiega?

Usuwanie kamienia nazębnego jak wygląda i jak przebiega? Pacjenci, którzy chcą usunąć kamień, powinni jak najszybciej umówić się do dentysty. Zabieg ten zawsze poprzedzony jest kontrolą wszystkich zębów, gdyż specjalista musi ocenić, czy można taki zabieg wykonać, czy pozwala na to stan uzębienia pacjenta. Następnie dentysta używa specjalnego narzędzia, które przypomina dmuchanie na zęby zimnym powietrzem w celu oczyszczenia zębów. Kolejno dentysta usuwa kamień przy pomocy specjalnego narzędzia z niewielką szczoteczką. Usuwanie kamienia nazębnego jak wygląda? Absolutnie nie trzeba się obawiać, gdyż zabieg ten nie niszczy zębów w żaden sposób.

Usuwanie kamienia nazębnego – ile kosztuje?


W większości prywatnych gabinetów za tego rodzaju zabieg klienci zapłacą od około 50 do 100 zł. Większość osób wykonuje go jednak przy okazji leczenia zębów, wybielania itp. Pacjenci zazwyczaj nie umawiają się tylko na samo usuwanie kamienia. Osoby, które nie chcą płacić za taki zabieg mogą umówić się do dentysty, który przyjmuje pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Usuwanie kamienia nazębnego jak wygląda w ramach wizyty na NFZ? Tak naprawdę dentysta w takim gabinecie używa tych samych narzędzi i również odbywa się ono bez żadnego znieczulenia, gdyż nie ma takiej potrzeby. Dzięki temu pacjenci nie będą płacić za usuwanie kamienia nazębnego.

Czy usuwanie kamienia z zębów boli?

Jak wspomniano powyżej zabieg ten nie boli, jednak nie należy do najprzyjemniejszych. Pacjenci często czują mrowienie w momencie, gdy dentysta oczyszcza ich zęby z kamienia. Czasami, gdy specjalna szczoteczka dociera do miejsc, w których pojawiła się próchnica, może to pacjenta zaboleć. Jednak większość osób, które usuwają kamień regularnie zgodnie twierdzą, iż jakiekolwiek znieczulenie podczas tego zabiegu jest jak najbardziej zbędne.

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy!