Jakie implanty zębowe?

Pacjenci często w wyniku różnego rodzaju chorób bądź zdarzeń tracą zęby stałe. Może być to też wynikiem wieku. Z tego powodu ludzie często zastanawiają się, jakie implanty zębowe najlepiej wybrać. Dzisiejsze czasy oferują nowoczesną stomatologię. Dlatego pacjenci nie powinni się obawiać braków w uzębieniu. Należy tylko pójść do dentysty, który oferuje nowoczesne rozwiązania tego problemu – mowa tutaj o implantach stomatologicznych wykonanych z wszelakich materiałów.

Jakie są implanty zębowe?

Warto zaznaczyć, że dzięki implantom stomatologicznym nie tylko zachowamy ładny uśmiech, ale także zapobiegniemy niekorzystnym zmianom, jakie nierzadko następują w jamie ustnej – często wynikiem tego jest utrata stałych zębów. Trzeba pamiętać o tym, że braki w uzębienie często prowadzą do zmian ustawień pozostałych zębów – mogą wystąpić przechyły, ścieranie się zębów, a w konsekwencji niemożność do dbania o właściwą higienę. Ponadto braki w uzębieniu przyczyniają się często do rozwoju próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł. Nierzadko wynikiem tego mogą być trwałe uszkodzenia bądź nawet i utrata reszty zębów. Dlatego zastosowanie implantów to konieczność, jeżeli chcemy zachować odpowiedni stan naszej jamy ustnej. Dzięki temu uchronimy się przed utratą reszty zębów. Na rynku dostępne są różne rodzaje implantów zębowych. Najpierw trzeba pójść na wizytę kontrolną i potem możemy zdecydować się na to, jaki implant wybrać.

Rodzaje implantów zębowych

W obecnych czasach stosowane są dwa rodzaje implantów zębowych – tytanowe oraz cyrkonowe. Najpopularniejsze są nadal implanty tytanowe. Wyróżniają się one bardzo dobrymi właściwościami biokompatybilnymi. Dzięki tym właściwościom implanty stomatologiczne w bardzo szybkim czasie integrują się z kością. Dlatego tego typu implanty są bardzo trwałe, wytrzymałe oraz stabilne. Może zdarzyć się tak, że dziąsło nieco obsuwa się, przez co widoczny będzie srebrnoszary kolor tytanowego implantu stomatologicznego. Oczywiście istnieją doskonałe alternatywy. Mowa tutaj o cyrkonowych, czyli ceramicznych implantach zębowych. Tego typu implanty produkowane są z tlenku cyrkonu, który ma identyczne właściwości jak naturalna tkanka zęba. Warto zaznaczyć, że równie dobrze będzie adaptować się on w kości, bowiem jest bardzo wytrzymały, a ponadto w pełni bezpieczny dla osób z tendencją do alergii – tytan często uczula pacjentów. Pacjenci często zastanawiają się, jakie implanty zębowe najlepiej będzie wybrać.

Jak dobrać implanty zębowe dla siebie

W przypadku, gdy wiemy już jakie są rodzaje implantów zębowych, to pozostaje nam już tylko zdecydować się na to, jaki implant wybrać. Takiej decyzji nie należy podejmować samodzielnie. Najlepszą opcją będzie konsultacja z zaufanym dentystą, który specjalizuje się w implantach zębowych. W czasie wizyty specjalista z pewnością doradzi nam najlepsze rozwiązanie. Pacjenci bardzo często zastanawiają się, jakie implanty zębowe będą najlepszym rozwiązaniem. Doświadczony stomatolog podpowie nam w wyborze implantów.