Jaka szczoteczka soniczna czy elektryczna?
0
(0)

Na rynku szczoteczek można spotkać się z urządzeniami, które korzystają z energii elektrycznej na różne sposoby. W poniższym artykule spróbujemy je przybliżyć, a także scharakteryzować ich poszczególne rodzaje.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Najczęściej spotykane szczoteczki to przyrządy manualne. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Alternatywą dla nich są urządzenia zasilane prądem zmagazynowanym najczęściej w bateriach lub akumulatorach. Dzielimy je na szczoteczki obrotowe i soniczne. Te pierwsze wyposażone są w ruchomą głowicę, która może obracać się w jednym kierunku bądź raz w jedną, a raz w drugą stronę. Do drugiej grupy należą urządzenia soniczne, czyli takie, które w trakcie pracy wykorzystują energię akustyczną o określonej częstotliwości. Dzięki niej cząsteczki zanieczyszczeń są rozbijane, a następnie usuwane z powierzchni zęba. Jeśli zastanawiacie się, jaka szczoteczka soniczna czy elektryczna będzie dla Was najlepsza, to koniecznie zapraszamy do dalszej lektury niniejszego wpisu.

Zalety szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne mają wiele zalet o których ich potencjalni użytkownicy nie mają często pojęcia. Są to urządzenia, których skuteczność działania wynika z dużych częstotliwości pracy. Większość z nich pracuje z szybkością nawet kilkudziesięciu tysięcy drgań na minutę. To oznacza, że działają one szybko, niezawodnie i efektywnie, rozbijając nawet najbardziej wymagające zanieczyszczenia. Kolejną zaletą szczoteczek sonicznych jest ich energooszczędność. Urządzenia te są łatwe w obsłudze i zużywają niewiele energii. To oznacza, że zasilający je akumulator może wystarczyć nawet na kilkadziesiąt dni pracy. Jeśli zastanawiacie się, jaka szczoteczka soniczna czy elektryczna będzie odpowiednia na częste wyjazdy, to jak najbardziej polecamy Wam urządzenie soniczne. A to dlatego, że jest ono bardzo skuteczne w działaniu i z łatwością może usunąć nawet bardzo silne zanieczyszczenia przy relatywnie niewielkim zużyciu energii. Mówiąc wprost – jeśli naładujemy ją w domu, może ona zachować zmagazynowaną energię nawet przez kilkadziesiąt dni.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna – którą wybrać

Jaka szczoteczka soniczna czy elektryczna będzie lepsza? Jeśli chodzi o ich funkcjonalność, to zdecydowanie lepiej prezentuje się tu szczotka soniczna. Działa ona tak, aby nie uszkodzić szkliwa i jednocześnie nie doprowadzić do mechanicznego zranienia dziąseł. Szczoteczka soniczna jest też polecana tym osobom, które – chociażby ze względu na stan zdrowia – nie mogą korzystać z urządzeń tradycyjnych (np. obrotowych). Jej zaletą jest również możliwość dopasowania modelu do potrzeb konkretnego użytkownika. Z modelu sonicznego może korzystać każdy, w tym również małe dzieci. Oczywiście należy pamiętać, aby w trakcie korzystania ze szczoteczki dostosowywały się one do poleceń rodziców.

Jednym słowem, wybór pomiędzy typową szczotką obrotową a modelem sonicznym jest dość jednoznaczny. Ten ostatni produkt posiada bowiem bardzo ciekawe właściwości, dzięki którym mycie zębów jest efektywne i dużo przyjemniejsze.

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy!