Co to jest proteza acetalowa?
0
(0)

Protezy szkieletowe acetalowe to świetne alternatywy dla tradycyjnych uzupełnień protetycznych. Wykonane są z nowoczesnego, termoplastycznego materiału – w ten sposób eliminowane są wady dotychczasowych protez przy zachowaniu dużej estetyki. Często pacjenci obawiali się wszelkich protez zębowych – nierzadko uznawane były za mało estetyczne rozwiązanie, ale i niekomfortowe w użytkowaniu. W obecnych czasach protetyka ma dużo więcej do zaoferowania – np. protezy acetalowe, które powinny świetnie dopasować się do kształtu jamy ustnej. Oprócz tego takie rozwiązanie zrobione jest ze specjalnych materiałów i świetnie imituje naturalne zęby. Wiele osób zastanawia się, co to jest proteza acetalowa.

Proteza acetalowa – charakterystyka

Co to jest proteza acetalowa, to często zadawane pytanie przez pacjentów. Warto pamiętać o tym, że proteza acetalowa jest uzupełnieniem protetycznym, które będzie maskowało wszelkie braki w uzębieniu. Takie rozwiązanie zostało zrobione z termoplastycznego i półelastycznego materiału, który zapewni protezie bardzo dużą odporność na wszelkie uszkodzenia, a także zginanie. Jednocześnie proteza acetalowa świetnie dopasowuje się do kształtu błony śluzowej oraz jamy ustnej. Opracowana jest przede wszystkim z myślą o pacjentach, którzy z różnych przyczyn nie mogą stosować tradycyjnych protez akrylowych bądź szkieletowych. Pacjenci często pytają, co to jest proteza acetalowa? Należy pamiętać, że w tego typu protezach, tak jak w ich odpowiednikach szkieletowych, mogą wystąpić klamry mocowane na zęby. Trzeba też wspomnieć o tym, że w ten sposób uzupełnienie będzie mocne i stabilne – powinno utrzymać się w jamie ustnej i nie przesuwać w czasie gryzienia pokarmów bądź mówienia.

Kiedy stosuje się acetalową protezę?

Należy pamiętać, że acetal jest to bardzo wdzięczny materiał, który posiada bardzo szerokie zastosowanie. Robione są z niego korony, a także mosty tymczasowe – wyróżniają się one bardzo wysokimi walorami estetycznymi. Jednakże najpopularniejsza jest proteza acetalowa częściowa bądź całkowita. Warto podkreślić, że proteza częściowa acetalowa jest przeważnie proponowana dla pacjentów, u których występuje reakcja alergiczna na np. metal. Ponadto takie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które skarżą się na metaliczny posmak w jamie ustnej.

Cena protezy acetalowe

Pacjenci często zastanawiają się, co to jest proteza acetalowa i jaki jest jej koszt. Warto pamiętać o tym, iż cena różni się w zależności od miasta oraz gabinetu, jednakże należy liczyć się z faktem, że tego typu uzupełniania są droższe od klasycznych akrylówek bądź protez szkieletowych. Istotne będzie to, czy taka proteza jest uzupełniania częściowo, czy zostanie wzbogacona o dodatkowe ważne elementy, na przykład zatrzaski. Najczęściej koszt takie uzupełnienie to od 2500 do 3000 złotych, jednakże może się to zmieniać ze względu na panującą w Polsce inflację. Cena tego rozwiązania jednakże nie jest wygórowana, ponieważ jest to świetna alternatywa dla klasycznych akrylówek.

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów: 0

Brak ocen. Bądź pierwszy!