Olej z dzikiego Oregano 60 kaps. (Solgar)
Cena:92.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Solgar Vitamin & Herb
Udostępnij:

BEZPŁATNA DOSTAWA Pocztą Polską !! w przypadku zakupu produktów Solgar na kwotę równą bądź większą niż 50 zł

Olej z dzikiego Oregano (Origanum vulgare).

Firma Solgar z dumą wprowadza na rynek Kapsułki olejku z oregano pospolitego.
Mimo iż oregano pospolite występuje naturalnie w Europie północnej, było ono powszechnie stosowane przez Greków i Rzymian w starożytności i obecnie znane jest nie tylko w krajach śródziemnomorskich ale jest stosowane na całym świecie.
Olejek z oregano tradycyjnie stosuje się w celu poprawy trawienia, funkcjonowania układu oddechowego i immunologicznego oraz ze względu na jego właściwości antyoksydacyjne. Zawiera związki fenolowe karwakrol i tymol, które zdaniem naukowców odpowiadają za korzystne właściwości oregano. Stwierdzono, że karwakrol i tymol hamują rozwój różnych bakterii i grzybów oraz mogą być pomocne w zachowaniu odpowiedniej równowagi mikroflory jelitowej i właściwego trawienia.
Oregano ma silne właściwości antyoksydacyjne i w jednym z badań stwierdzono nawet, że jest 42 razy bardziej aktywne niż jabłka. Wynika to z synergistycznego działania związków fenolowych, a w szczególności kwasu rozmarynowego, który również odpowiada za właściwości antyoksydacyjne rozmarynu. Inne naturalne składniki olejku z oregano to między innymi triterpenoidy takie jak kwas oleanolowy, sterole, beta-karoten i witamina C.
Kapsułki olejku z oregano pospolitego firmy Solgar zawierają olejek z oregano uzyskany z liści tej rośliny bez użycia rozpuszczalników i jest on standaryzowany, aby zawierał minimum 60% karwakrolu i 3-5% tymolu. Oregano pospolite jest bogatsze w olejki eteryczne niż inne odmiany tej rośliny.
 
 
Charakterystyka terapeutyczna:

zwalczanie drobnoustrojów
Bardzo silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne związane są z głównymi składnikami aktywnymi: tymolem i karwakrolem, które występują w znaczących ilościach w olejku z oregano.

środek na katar
Olejek z oregano jest silnym środkiem wykrztuśnym, tj. wspomaga rozkład i usuwanie śluzu z układu oddechowego.

środek rozkurczowy
Według doniesień oregano również ma właściwości rozkurczowe, przynosząc ulgę mięśniom układu trawiennego i zmniejszając wzdęcia oraz pobudzając przepływ żółci. Może to częściowo tłumaczyć również potencjalne zastosowanie oregano w łagodzeniu kaszlu (zob. poniżej).

łagodzenie kaszlu
Przeciwdziałanie katarom i skurczom może uzasadniać, dlaczego według niektórych doniesień oregano może również zmniejszać kaszel. Właściwości antybakteryjne mogą być szczególnie cenne w przypadkach, gdy kaszel towarzyszy infekcjom takim jak bronchit.

antyoksydant
Badania ukazują, że tymol jest silnym antyoksydantem, zapewniając wyjątkową ochronę przed wolnymi rodnikami nadtlenkowymi.
 
 
wspomaganie trawienia, dysfunkcje układu pokarmowego
Olej z dzikiego oregano stosujemy w chorobach układu pokarmowegow niedoczynności wątroby, dróg żółciowych, w stanach nieżytowych żołądka.
Olej z dzikiego oregano reguluje nadmierną fermentację jelitową, dlatego pomocny jest we wzdęciach i nerwicy wegetatywnej, jest środkiem żółciopędnym.
 
 
regulacja gospodarki wodnej - oczyszczanie
Również często olejek z dzikiego oregano wykorzystywany jest jako środek moczopędny, odtruwający organizm, w zatrzymaniu moczu, puchlinie wodnej i reumatycznej.
 
Inne zastosowania:
 
Olej z dzikiego oregano stosowany jest jako środek działający odkażająco, do płukania jamy ustnej i gardła oraz do inhalacji w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych m.in. w celu ułatwienia odkrztuszania.
 
 
Potencjalne zastosowania oregano:
 • infekcje bakteryjne,
 • infekcje grzybicze (np. candida albicans),
 • przewlekły kaszel,
 • bronchit,
 • ochrona przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki,
 • niestrawność i wzdęcia.


Przeciwwskazania/interakcje z lekami:
Należy unikać nadmiernego spożycia w czasie ciąży.

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie.

Szklana buteleczka zawiera: 60 kapsułek.

Każda kapsułka zawiera:

Mieszanka dzikiego oregano 175 mg zawiera:
 • Oliwa z oliwek "Extra Virgin"
 • Standaryzowany olejek z dzikiego oregano
  (olejek lotny) - 17,5 mg

Główne substancje czynne: tymol i karwakrol.

Wszystkie produkty firmy Solgar są hipoalergiczne. Dlatego nie zawierają cukru, soli, skrobi, kukurydzy, oraz żadnych sztucznych środków konserwujących, zapachowych lub barwiących. Używamy wyłącznie szklanych opakowań, co gwarantuje maksymalną świeżość i aktywność wszystkich składników.
Web Statistics