L-Cysteina 500 mg 30 kaps. (Solgar)
Cena:62.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Solgar Vitamin & Herb
Udostępnij:


BEZPŁATNA DOSTAWA Pocztą Polską !! w przypadku zakupu produktów Solgar na kwotę równą bądź większą niż 100 zł

Cysteinę uważa się za aminokwas warunkowo niezbędny i należący do grupy aminokwasów zawierających siarkę.

Cysteina występuje w keratynie, która jest głównym białkowym składnikiem paznokci, skóry i włosów. Cysteina uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu oraz poprawia elastyczność i strukturę skóry. Występuje w wielu innych białkach organizmu, w tym w kilku enzymach trawiennych.

Cysteina bierze aktywny udział , między innymi w procesach odtruwania wątroby i normalizowania jej pracy, usuwaniu metali ciężkich z organizmu. Posiada właściwości antyoksydacyjne, które organizm wykorzystuje w celu ochrony błon komórkowych i naczyń krwionośnych przed skutkami zmian miażdżycowych.

Możliwe zastosowanie:

 • detoksykacja, ochrona wątroby i zaburzenia wątroby,
 • zatrucie metalami ciężkimi,
 • miażdżyca naczyń krwionośnych,
 • antyoksydant.

Detoksykacja i ochrona wątroby

Glutation, który jest niezbędny do detoksykacji w wątrobie wielu substancji, jest związkiem trzech aminokwasów: cysteiny, kwasu glutaminowego i glicyny. Cysteina jest najważniejszym czynnikiem determinującym ilości syntetyzowanego glutationu. Uważa się, że dzięki temu zwiększenie spożycia cysteiny pozwala najskuteczniej przyspieszyć usuwanie szkodliwych substancji z wątroby i zapobiega gromadzeniu się w niej toksyn. Pomaga również chronić wątrobę i mózg przed uszkodzeniami spowodowanymi przez alkohol i dym tytoniowy. Cysteina wykazuje również właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym dodatkowo chroni wątrobę. Metabolit cysteiny N-acetylo-Lcysteiny (NAC) bardzo często podaje się na wczesnych etapach zatrucia paracetamolem, ze względu na bardzo silne właściwości detoksykacyjne tego aminokwasu.

Usuwanie metali ciężkich

Cysteina bardzo łatwo wiąże się z metalami ciężkimi, wychwytuje je i usuwa z organizmu.

Antyoksydant

Cysteina sama, jak i w postaci glutationu, jest bardzo skutecznym zmiataczem wolnych rodników. Wchodzi również w skład silnego enzymu antyoksydacyjnego - peroksydazy glutationowej oraz może neutralizować reaktywne formy tlenu – rodniki nadtlenkowe, dzięki czemu jest szczególnie cenna w ochronie błon komórkowych.

Ochrona układu sercowo-naczyniowego

Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym cysteina może zapobiegać utlenianiu się cholesterolu będącego czynnikiem chorób serca. Jej ochronne działanie na błony komórkowe może również przynosić korzyści w niwelowaniu skutków miażdżycy.

Suplementację L-cysteiną zaleca się w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, miażdżycy tętnic i chorób nowotworowych. Cysteina przyspiesza gojenie się ran po zabiegach chirurgicznych i oparzeniach, chelatuje metale ciężkie oraz wiąże się z rozpuszczalnym żelazem, ułatwiając jego wchłanianie. Cysteina jest również pomocna w spalaniu tłuszczu i budowie mięśni. Ze względu na rozrzedzenie śluzu w układzie oddechowym L-cysteina może być stosowana w zapaleniu oskrzeli, rozedmie płuc i gruźlicy. Przyspiesza leczenie chorób układu oddechowego oraz wpływa na aktywność białych krwinek, które zwalczają choroby. Chroni organizm przed skutkami promieniowania.

Suplementacja

Preparaty z cysteiną należy nabywać wyłącznie w Aptekach. Należy zwrócić uwagę, czy cysteina w preparacie znajduje się w postaci wolnej, tzn. organizm wchłania ją bezpośrednio do krwiobiegu bez konieczności trawienia. Najwyższej jakości preparaty zawierają lizynę w takiej formie, pochodzenia roślinnego i nie zawierają cukru, soli, skrobi, glutenu, soi, produktów mlecznych i są produkowane bez użycia sztucznych substancji aromatycznych, konserwujących i barwiących. Typowe porcje to 500-1500 mg na czczo.

Przeciwwskazania i interakcje z lekami:

 • diabetycy powinni zachować ostrożność, ponieważ cysteina może hamować działanie insuliny 
 • cysteina może dawać fałszywy pozytywny wynik w testach cukrzycowych na obecność ciał ketonowych 
 • cysteiny nie powinny przyjmować dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące
 • cysteiny nie powinny przyjmować osoby chore na rzadką chorobę genetyczną cystynurię.

Naturalne substancje pomocnicze

 • Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)
 • Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, dwutlenek krzemu
 • Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Informacja alergiczna

Produkt nie zawiera:

Cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji aromatycznych, konserwujących lub barwiących. Odpowiedni dla wegan.

 

Kupujący ten produkt kupili także:

Web Statistics