L-Arginina 500 mg  50 kaps.  (Solgar)
Cena:53.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Solgar Vitamin & Herb
Udostępnij:

BEZPŁATNA DOSTAWA Pocztą Polską !! w przypadku zakupu produktów Solgar na kwotę równą bądź większą niż 100 zł

L-Arginina w postaci wolnej. 

Produkt dostarcza naturalnej argininy (L-) w postaci wolnej. Oznacza to, że występuje bez wiązań peptydowych. Dlatego jest lekkostrawna, gdyż wchłania się do krwiobiegu bez konieczności trawienia.

Arginina to aminokwas (element cząsteczkowy budujący białko) należący do grupy aminokwasów endogennych. Poniżej podane zostaną informacje o roli tego aminokwasu w funkcjonowaniu organizmu ludzkiego.
 
Sprawność fizyczna, wzrost i naprawa mięśni
Liczne badania potwierdzają znaczenie L-argininy dla sportowców. Jest ona potrzebna do wytwarzania różnych związków niezbędnych do produkcji energii w mięśniach (np. fosforan kreatyny, fosforan argininy). Arginina pełni istotną rolę w transporcie, magazynowaniu i wydalaniu azotu - jest to niezwykle istotne dla sprawnego metabolizmu mięśni.
 
Układ sercowo-naczyniowy
Przy obecności argininy komórki śródbłonka wytwarzają tlenek azotu. Substancja ta sygnalizuje mięśniom gładkim aby się rozluźniły, co poprawia krążenie. Takie działanie argininy ma szczególne znaczenie w profilaktyce nadciśnienia tętniczego i zastoinowej niewydolności serca. Badania wykazały, iż dodatkowa suplementacja argininą może normalizować agregację płytek (skłonność do powstawania skrzepów krwi) u osób z wysokim poziomem cholesterolu.
 
Funkcje płciowe mężczyzn
Jako prekursor tlenku azotu arginina może ułatwić erekcje prącia i może być użyteczna w przypadku zaburzeń wzwodu. Badania wykazują na zmniejszenie zaburzeń wzwodu dzięki suplementacji argininą u mężczyzn z nieprawidłowym metabolizmem tlenku azotu.
 
Bezpłodność mężczyzn
Arginina jest potrzebna do produkcji nasienia. Okazuje się, że u mężczyzn na diecie ubogiej w argininę zmniejsza się liczba plemników w jednostce objętości nasienia aż o 90%. Badania sugerują, że suplementacja argininą może pomóc w utrzymaniu normalnej ilości plemników w nasieniu i ich ruchliwości.
 
Gojenie się ran / wsparcie układu immunologicznego
Badania pokazują, że suplementacja argininy poprawia syntezę kolagenu i przyśpiesza naprawę tkanek po zabiegu chirurgicznym. Arginina również wspomaga funkcje immunologiczne zmniejszając ryzyko infekcji pooperacyjnych. Jest także warunkowo niezbędna dla pacjentów z ranami po oparzeniach, a badania wykazały skrócenie czasu pobytu w szpitalach, rzadsze infekcje i poprawę funkcji immunologicznych u pacjentów z oparzeniami po zastosowaniu suplementacji argininy.
 
Ochrona wątroby
Arginina przekształca amoniak, który jest główna substancja toksyczną dla wątroby, w mocznik.
 
Możliwe zastosowanie zwiększonego spożycia argininy:
 
ćwiczenia siłowe i ogólnie odżywianie sportowców, infekcje, marskość wątroby, gojenie się ran i poparzeń, bezpłodność (mężczyzn), impotencja, choroba wieńcowa, nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), choroby sercowo-naczyniowe, gojenie się ran pooperacyjnych, słabe krążenie krwi.
 
Źródła pokarmowe:
soja, wołowina, wieprzowina, indyk, orzechy włoskie, sezam, pekan, orzechy ziemne, siemię lniane, orzechy laskowe, czekolada, orzechy nerkowca, kasza gryczana, orzechy brazylijskie, migdały, makrela.
 
Suplementację argininą nie powinny stosować osoby chore na schizofrenię, kobiety w ciąży lub matki karmiące, ani osoby cierpiące na niewydolność nerek lub wątroby.
 
 
Szklana buteleczka zawiera: 50 kapsułek.
 
Sposób użycia:
 
Osoby dorosłe jedna (1) kapsułka dziennie, najlepiej zażywać między posiłkami popijając szklanką płynu lub stosować według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
 
Skład:
 
Jedna kapsułka zawiera:
L-Arginina - 500 mg
 
Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
Substancja Przeciwzbrylająca: stearynian magnezu*
 
*otrzymywany z roślinnego kwasu stearynowego
Opakowanie zawiera 50 kapsułek roślinnych.
 
Wszystkie produkty firmy Solgar są hipoalergiczne. Dlatego nie zawierają cukru, soli, skrobi, kukurydzy, oraz żadnych sztucznych środków konserwujących, zapachowych lub barwiących. Używamy wyłącznie szklanych opakowań, co gwarantuje maksymalną świeżość i aktywność wszystkich składników.

Kupujący ten produkt kupili także:

Web Statistics