Koenzym Q-10 Nutri-Nano 30 mg  50 kaps.  (Solgar)
Cena:183.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Solgar Vitamin & Herb
Udostępnij:

 BEZPŁATNA DOSTAWA Pocztą Polską !! w przypadku zakupu produktów Solgar na kwotę równą bądź większą niż 50 zł

Koenzym Q-10 Nutri-Nano 3.1x (30mg).

Koenzym Q10 jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm, jest niezbędnym składnikiem mitochondrium tj. części komórki odpowiedzialnej za produkcję energii. Koenzym Q10 (CoQ10) uczestniczy w wytwarzaniu ATP, który jest substancją energetyczną we wszystkich procesach organizmu. Funkcję CoQ10 można porównać do roli świecy zapłonowej w silniku samochodu. Tak jak samochód nie może działać bez iskry zapłonowej, tak i organizm człowieka nie może funkcjonować bez CoQ10. Współdziałając z enzymami (stąd nazwa koenzym) przyspiesza procesy metaboliczne, dostarczając komórkom energii. Jest ona im potrzebna do przyswajania substancji pokarmowych, leczenia ran, utrzymywania silnych mięśni, oczyszczania. Jest też, jak witamina C i E przeciwutleniaczem. Ma wiele innych niezliczonych funkcji. Nic więc dziwnego, że znajduje się
w każdej komórce organizmu. Szczególnie dużo jest go w komórkach serca, któremu pomaga wykonywać ponad 100 000 uderzeń każdego dnia. Największe stężenie koenzymu Q-10 występuje w narządach, które cechuje największa intensywność przemiany materii, a tym samym zapotrzebowanie na energię jest największe. W mięśniu sercowym i nerkach zdrowego człowieka stężenie CoQ-10 jest wielokrotnie większe niż w innych narządach (może przekroczyć 100ug/mg masy narządu). W wyniku starzenia się organizmu poziom koenzymu Q10 obniża się u każdego z czasem. Poziom CoQ-10 we krwi i tkankach zmniejsza się nie mniej więcej od 30 roku życia
(100%, 40 latek ma go na poziomie ok. 72%, a 80 latek na poziomie, 50%), ale również na skutek niewłaściwej diety, nadmiernego i częstego odchudzania się, nadużywania alkoholu i leków.
Solgar z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek Nutri Nano CoQ-10 z serii platynowej. Seria platynowa to pierwsza na świecie linia suplementów, w których zastosowana nanotechnologię w celu uzyskania niespotykanej biodostępności. Nutri Nano™ firmy Solgar oznacza opatentowaną nanotechnologię, dzięki której składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach są przekształcane w składniki amfifilowe, tj. substancje rozpuszczalne zarówno w tłuszczach jak i wodzie. Odbywa się
to poprzez umieszczenie składników rozpuszczalnych w tłuszczach w rozpuszczalnej w wodzie otoczce o rozmiarach nanometrycznych zwanej micelą.

Zazwyczaj składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach takie jak CoQ10 są wchłaniane tą samą drogą, co inne tłuszcze dietetyczne, które wymagają emulgacji przez sole żółciowe. Następnie poddawane są one micelizacji, w ramach, której pokrywa je rozpuszczalna w wodzie otoczka, co umożliwia im dotarcie do miejsc absorpcji w układzie jelitowym. Tradycyjne suplementy CoQ10 oferowane są w postaci zawiesin na bazie oleju w kapsułkach żelowych lub w postaci kapsułek roślinnych wypełnionych proszkiem. Oba rodzaje suplementów zawierają duże cząsteczki CoQ10 o słabej rozpuszczalności, co negatywnie wpływa na biodostępność.
Innowacyjny produkt Nutri-Nano™ CoQ10 zawiera cząsteczki CoQ10 w preformowanych micelach rozpuszczlanych w wodzie. W ten sposób omija się potrzebę emulgacji i micelizacji w jelitach, dzięki czemu CoQ10 sprawnie dociera do miejsc absorpcji w jelicie cienkim. Micela Nutri-Nano™ CoQ10
ma zaledwie 30 nanometrów szerokości i zawiera 400 cząsteczek CoQ10. Dzięki tej zaawansowanej technologii otrzymaliśmy produkt, który gwarantuje szybszy i sprawniejszy transport tego istotnego składnika odżywczego do komórek. Nutri-Nano™ CoQ10 oznacza przełom w technologii produktów odżywczych i stanowi początek nowej ery suplementów diety. 3,1 razy większa biodostępność niż CoQ10 w proszku. Dwukrotnie większa biodostępność w porównaniu z CoQ10 na bazie oleju. Szybsze wchłanianie niż w przypadku tradycyjnych preparatów CoQ10. Produkt opracowany w oparciu o opatentowaną technologię Nutri-Nano™.

Skala nano
1 nanometr = 1 miliardowa część metra (0,000000001)
Włos ludzki ma ok. 80000 nm szerokości
Typowy wirus ma 10 nm
Hemoglobina ma 5,5 nm
1 micela Nutri-Nano™ CoQ10 ma 30 nm szerokości
1 micela zawiera 400 cząsteczek CoQ10

Odpowiedni dla wegetarian, nie zawiera soli, cukru i skrobi.

Szklana buteleczka zawiera: 50 kapsułek.

Skład:
Jedna kapsułka zawiera:

  • Koenzym Q-10 Nutri-Nano (ubichinon) 30 mg
  • Emulgator - Polisorbat 80
  • Triglicerydy o pośredniej długości łańcucha
  • Otoczka kapsułki żelowej - żelatyna, glicerol, papryka

Sposób użycia:
Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie, najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować wg. zaleceń lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

 

Wszystkie produkty firmy Solgar są hipoalergiczne. Dlatego nie zawierają cukru, soli, skrobi, kukurydzy, oraz żadnych sztucznych środków konserwujących, zapachowych lub barwiących. Używamy wyłącznie szklanych opakowań, co gwarantuje maksymalną świeżość i aktywność wszystkich składników.

 

 

 

Kupujący ten produkt kupili także:

Web Statistics