Gingko Biloba (Miłorząb Japoński) 60 kaps. (Solgar)
Cena:124.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Solgar Vitamin & Herb
Udostępnij:

BEZPŁATNA DOSTAWA Pocztą Polską !! w przypadku zakupu produktów Solgar na kwotę równą bądź większą niż 100 zł

Ginkgo biloba (Miłorząb Japoński).

Miłorząb Japoński (Ginkgo Biloba) to drzewo liściaste, które rośnie do tysiąca lat, może osiągać wysokość nawet do 30 metrów. Aktywne składniki liści to glikozydy flawonowe miłorzębu , laktony terpenowe, kwercytyna, kaempferol, izorhamnetyna, glukoza ramnoza proantycyjanidyny, oraz substancje charakterystyczne wyłącznie dla miłorzębu japońskiego to ginkolidy i bilobalidy.

 
Preparat to standaryzowany wyciąg z liści Miłorzębu Japońskiego wraz ze sproszkowanym, nieprzetworzonym liściem Miłorzębu Japońskiego. Takie połączenie zapewnia pełną siłę działania zioła występującego w naturze.

Główne zastosowania:

 • niewydolność naczyń krwionośnych ośrodkowego układu nerwowego (niewystarczający dopływ krwi do mózgu),
 • demencja,
 • depresja,
 • impotencja,
 • zaburzenia czynności ucha wewnętrznego (zawroty głowy, szum w uszach, etc.),
 • stwardnienie rozsiane,
 • neuralgia i neuropatia,
 • niewydolność naczyń obwodowych (chromanie przestankowe, choroba Raynauda, etc.),
 • zespół napięcia przedmiesiączkowego,
 • retinopatia (zwyrodnienie plamki, retinopatia cukrzycowa, etc.),
 • kruchość naczyń krwionośnych.
Wpływ na komórki nerwowe
Poprawa polaryzacji błony komórkowej i zmiatanie wolnych rodników przez wyciąg z miłorzębu najbardziej są widoczne w komórkach mózgowych. Poprzez poprawę wykorzystywania tlenu i glukozy w komórkach wyciąg z miłorzębu ma wyjątkowe zdolności do zapobiegania zakłóceniom dostaw krwi do mózgu.

Wpływ na naczynia krwionośne

Wyciąg z miłorzębu wywiera wpływ na system, który reguluje napięcie naczyń krwionośnych. Zwiększa on napięcie układu żylnego wspomagając przez to usuwanie toksycznych metabolitów. Normalizuje on też krążenie działając tonizująco. Efekty tego są najbardziej widoczne w obszarze niedokrwionych naczyń. Miłorząb potrafi zwalczać zjawiska wynikające ze skurczów naczyniowych i jednocześnie z taką samą skutecznością przywracać krążenie w naczyniach po paraliżu naczynioworuchowym.

Wpływ na płytki krwi

Ginkgolidy między innymi hamuje agregacje płytek i ich adhezje oraz przyczynia się do degranulacji ( uwalniania składników alergicznych i zapalnych).

Niewydolność naczyniowa mózgu i osłabione funkcje umysłowe

Wykazano, że wyciąg z miłorzębu przyczynia się do istotnego zmniejszenia podstawowych objawów niewydolności naczyniowej mózgu i osłabionych funkcji umysłowych takich jak: krótkotrwałe utraty pamięci, zawroty i bóle głowy, dzwonienie w uszach, depresja, senność. Miłorząb zwiększa przepływ krwi w mózgu, przez co łagodzi tzw. "skutki uboczne starzenia się". Badania kliniczne wykazały, że zwiększa on tempo przesyłania informacji na poziomie komórek nerwowych. Wpływ wyciągu z miłorzębu na poprawę pamięci nie ogranicza się wyłącznie do osób starszych.

Choroba Alzhaimera

Wyciąg z miłorzębu wykazuje korzystne działanie w wielu przypadkach demencji starczej w tym i w chorobie Alzhaimera. Jednak jest on najbardziej skuteczny w opóźnianiu pogarszania się funkcji umysłowych we wczesnych stadiach choroby.

Zwyrodnienie plamki i retinopatia cukrzycowa

Wyciąg z miłorzębu dość skutecznie pomaga zwalczać główne czynniki przyczyniające się do starczego zwyrodnienia plamki. W badaniach stwierdzono istotną poprawę ostrości widzenia w zakresie tych dwóch rodzajów problemów.

Impotencja

Wyciąg z miłorzębu może być bardzo pomocny w zaburzeniach wzwodu spowodowany słabym dopływem krwi do tkanki erekcyjnej.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego i samoistny obrzęk okresowy

Wyciąg z miłorzębu skutecznie przeciwdziała objawom zastoju krwi związanym z zespołem napięcia przedmiesiączkowego a zwłaszcza objawom bólu i tkliwości piersi. U pacjentek odnotowano również poprawę stanu neoropsychologicznego.

Działanie antydepresyjne

Wyniki badań wykazują, że wyciąg z miłorzębu może działać jako środek antydepresyjny samodzielnie lub w połączeniu z terapią lekarską.

Właściwości antyalergiczne

Mieszanki ginkgolidów i wyciągu ustandaryzowanego miłorzębu zamierającego 24% glikozydów wykazują działanie kliniczne w stanach alergicznych ze względu na hamowanie przez nie czynnika aktywującego płytki krwi PAF.

Suplementacja:

 
Należy wybierać preparaty standaryzowane pod względem zawartości glikozydów flawonowych miłorzębu, laktonów terpenowych i jednocześnie zawierające nieprzetworzony liść miłorzębu. Tylko wtedy możemy czerpać korzyści z pełnej aktywności tego zioła. Badania kliniczne wykazują, że wyciąg z miłorzębu należy stosować regularnie przez 12 tygodni, mimo że w przypadku większości osób korzyści i poprawa pojawiają się w ciągu 2-3 tygodni. Skuteczna porcja dzienna powinna dostarczać: 20 mg glikozydów flawonowych miłorzębu, 5 mg laktonów terpenowych i 45 mg nieprzetworzonego liścia miłorzębu japońskiego.
 
 
Szklana buteleczka zawiera: 60 kapsułek.

Sposób użycia:

 
Osoby dorosłe jedna (1) do trzech (3) kapsułek dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Skład:

 
Jedna kapsułka zawiera:
Wyciąg z liści Miłorzębu Japońskiego - 90mg
(standaryzowany, 21,6 [24%] glikozydy flawonowe miłorzębu 5,4 mg [6%]
Liść Milorzębu Japońskiego - 45mg
(sproszkowany, nieprzetworzony)

Wszystkie produkty firmy Solgar są hipoalergiczne. Dlatego nie zawierają cukru, soli, skrobi, kukurydzy, oraz żadnych sztucznych środków konserwujących, zapachowych lub barwiących. Używamy wyłącznie szklanych opakowań, co gwarantuje maksymalną świeżość i aktywność wszystkich składników.

Web Statistics