Celadrin 525 mg  60 kaps.  (Solgar)
Cena:135.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Solgar Vitamin & Herb
Udostępnij:

BEZPŁATNA DOSTAWA Pocztą Polską !! w przypadku zakupu produktów Solgar na kwotę równą bądź większą niż 100 zł

Celadrin 525 mg.

Celadrin to naturalna matryca cetylowanych, estryfikowanych kwasów tłuszczowych. Estryfikacja to proces, w którym kwasy tłuszczowe są stabilizowane poprzez połączenie ich z alkoholem – w tym przypadku alkoholem cetylowym. Powstające zestryfikowane kwasy tłuszczowe są bardzo stabilne i nie wchodzą w reakcje z tlenem. Celadrin zawiera mirystooleinian cetylu, mirystynian cetylu, palmitooleinian cetylu, laurynian cetylu, palmitynian cetylu i oleinian cetylu.

Środek przeciwzapalny
Celadrin, który jest złożoną cząsteczką zawierającą różne kwasy tłuszczowe, może przenikać przez błony komórkowe, dzięki czemu poprawia stan oraz integralność błon oraz przesyłanie sygnałów pomiędzy komórkami. W konsekwencji ograniczeniu ulega produkcja związków zapalnych zwanych prostaglandynami. Może również zmniejszać wytwarzanie czynników immunologicznych wywierających niekorzystny wpływ takich jak IL-6, które odgrywają istotną rolę w stanach zapalnych. Wyniki badań wskazują również, że Celadrin może hamować enzym COX-2, który odpowiada za przekształcanie kwasu arachidonowego do prozapalnych prostaglandyn. Próby kliniczne wskazują na rolę, jaką Celadrin może odgrywać w modulowaniu procesu zapalnego w chorobach takich jak zapalenie stawów. Na podstawie obecnie dostępnych informacji można stwierdzić, że Celadrin może być pożyteczny także w przypadku łagodnych dolegliwości i bólów związanych ze zwykłym bólem głowy, urazami powysiłkowymi, stłuczeniami i naderwaniem więzadeł.

Zapalenie stawów
Sześćdziesięciu czterem pacjentom z przewlekłym zapaleniem stawu kolanowego podawano Celadrin lub placebo i poddano ocenie po 30 i 68 dniach. Wyniki wykazały, że w porównaniu z placebo Celadrin poprawia zakres ruchu kolana i ogólną pracę stawu. Stwierdzono, że Celadrin może stanowić alternatywę dla stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych w leczeniu zapalenia stawów i kości. W badaniu nad kremem Celadrin oceniano stan pacjentów z zapalaniem stawu kolanowego przy użyciu testów czynnościowych, między innymi testu wchodzenia po schodach i wstawania z krzesła. Po 1 miesiącu pacjenci przyjmujący Celadrin wykazywali znaczną poprawę wyników testów czynnościowych w porównaniu z grupą placebo.

Łuszczyca
Wstępne badania również wskazują na znaczenie Celadrinu w stanie zapalnym skóry łuszczycy i po przeprowadzeniu kolejnych badań Celadrin prawdopodobnie zostanie uznany za związek wywierający korzystny wpływ na szereg innych stanów zapalnych.

Każda kapsułka zawiera:
 
Kompleks kwasów tłuszczowych Celadrin - 525 mg
 
(Estryfikowane kwasy tłuszczowe) - 390 mg
 
Naturalne substancje pomocnicze:
- olej z krokosza barwierskiego
- oliwa z oliwek
Barwnik: karmel
Otoczka kapsułki żelowej: żelatyna, glicerol, woda.
Zastosowanie:
- choroba zwyrodnieniowa stawów oraz reumatoidalne zapalenie kości i stawów,
- łuszczyca,
- dolegliwości i bóle o niedużej intensywności,
- bóle pleców,
- naderwania wiązadeł i stłuczenia.

 Dawkowanie: 2 kapsułki dziennie.

Szklana buteleczka zwiera: 60 kapsułek.

Kupujący ten produkt kupili także:

Web Statistics